Urządzenia do odczytu

Nieważne dokąd...

ważne z kim!

System TachoDroid® oferujemy w praktycznych zestawach z urządzeniami do odczytu (czytnik kart, kabel). Aplikacja działa na urządzeniach z systemem Android od wersji 3.1 i nowszych.

Nazwa / opis Cena jednostkowa
Zestaw 1: TD FULL
(Aplikacja TD + czytnik do kart microUSB + kabel do tachografu microUSB)
647 PLN
Zestaw 2 C/B: TD FULL
(Aplikacja TD + czytnik do kart USB-C + kabel do tachografu microUSB + przejściówka USB-C)
722 PLN
Zestaw 3: TD FULL Bluetooth
(Aplikacja TD + czytnik do kart USB-C + moduł Bluetooth)
797 PLN
TachoDroid moduł Bluetooth
Moduł Bluetooth do połączeń z tachografem
247 PLN
Czytnik wejście USB typ C. 197 PLN

Aplikacja TachoDroid® współpracuje z większością urządzeń z systemem Android w wersji 3.1 – 6.x, nie ma ograniczeń liczby odczytywanych kart ani pojazdów. Do komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi potrzebuje jednak aktywnego złącza USB (microUSB, miniUSB lub pełnowymiarowe złącze USB).

Aktywne złącze oznacza, że urządzenie ma włączoną fabrycznie w systemie funkcję, a w zasadzie tryb HOSTA USB OTG, który pozwala podłączyć do telefonu lub tabletu pamięć zewnętrzną, myszkę lub właśnie czytnik i kabel do tachografu. Aby sprawdzić czy Państwa telefon/tablet posiada tą funkcję należy sprawdzić to w jego specyfikacji technicznej.

Wśród telefonów (smartfonów) z systemem Android są jednak modele, które pomimo posiadania złącza USB/microUSB nie potrafią obsłużyć czytnika kart lub ich nietypowa konfiguracja powoduje niestabilne działanie aplikacji. Szczególnie w przypadkach bliżej nieokreślonych marek sprowadzanych z dalekiego wschodu. Poniżej zamieszczamy listę sprawdzonych przez nas urządzeń, na których aplikacja TachoDroid® prawidłowo działa i komunikuje się z urządzeniami zewnętrznymi typu czytnik kart i kabel do tachografu.
 
Można również spróbować po prostu podłączyć do telefonu np. pendrive-a i jeśli zostanie wykryty przez telefon tzn., że funkcja OTG działa prawidłowo.

Prawo jest Bogiem, Transport Nałogiem, Ciężarówki zabawą, a Tacho Podstawą